Recyklace plastů Němčice nad Hanou

Principy oběhového hospodářství naplňuje náš nový provoz v Němčicích nad Hanou, kde zpracováváme odpadní plastové fólie na regranulát, využitelný pro výrobu fólií, plastových pytlů a dalších výrobků.

Recyklační linka je umístěna ve stávajícím areálu odpadového hospodářství, který společnost SUEZ Využití zdrojů již více než deset let provozuje. Technologie je v České republice unikátní v tom, že je schopna zpracovat jak čiré, tak barevné odpadní plasty, a také odpadní plasty s určitým stupněm znečištění. Výstupem je surovina, která je srovnatelná se surovinou vyrobenou z ropy.

Produkce LDPE regranulátu

Ročně zpracuje technologie přibližně 5 000 tun plastových odpadů. Ty projdou systémem drcení a praní až do extruderu. Významnou součástí linky je také kontinuální filtr, který odstraní nežádoucí příměsi jako je papír, minerály a podobně. Vyrobený regranulát tak dosahuje vynikajících kvalitativních parametrů.

Odpady jsou zdroje

Provoz je velmi hospodárný, co se týče spotřeby vody a energie. Zpracování a celá výroba využívá mimo jiné energetických zdrojů z přilehlé skládky průmyslového odpadu, kdy veškerá energie, elektrická i tepelná, je využita k provozu technologie recyklace. Tepelně je provoz soběstačný, z hlediska spotřeby elektrické energie je soběstačný z jedné čtvrtiny.

Technologie je samozřejmě náročná na spotřebu vody. V systému cirkuluje 50 m3 vody/h, spotřeba čisté vody z řadu je však pouze 1 - 2 m3/h, a to díky vybudované čistírně odpadních vod, která je součástí provozu. Při primárním praní dodávané suroviny, tedy plastového odpadu, se voda čistí a následně opakovaně využívá.  

 

Prohlédněte si video o naší recyklační lince

Kontaktujte nás! 

Chcete se dozvědět více? Neváhejte nám zavolat na zákaznickou linku 800 102 000, nebo pošlete nezávaznou poptávku na LDPE regranulát prostřednictvím formuláře:

Antispam